Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków

Adres: Roszków 82, 63-200 Roszków, Polska.

Specjalności: Obiekt historyczny.

Opinie: Ta firma ma 6 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.8/5.

📌 Lokalizacja Dwór z przel. XVIII-XIX wieku.

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. Roszków 82, 63-200 Roszków, Polska

Oczywiście, oto opis Dworu z przel. XVIII-XIX wieku, przygotowany zgodnie z Twoimi wytycznymi:

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku – Perła Regionu

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku, położony przy Adresie: Roszków 82, 63-200 Roszków, Polska, to wyjątkowy obiekt historyczny, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika architektury i historii. Jest to doskonale zachowany przykład dawnej rezydencji szlacheckiej, świadczący o bogatej przeszłości regionu. Obecnie stanowi Specjalność: Obiekt historyczny, oferując unikalną możliwość podróży w czasie i poznania życia na ziemiach polskich w XIX wieku.

Charakterystyka:

Architektura: Dwór wykazywał cechy stylu klasycystycznego, z elementami późnorenesansowymi, typowymi dla okresu jego budowy. Zbudowany z białego kamienia, wyróżnia się symetryczną bryłą, bogatymi detalami architektonicznymi oraz przestronnymi wnętrzami.
Układ funkcjonalny: Wnętrza dworu charakteryzują się dobrze przemyślanym układem, obejmującym reprezentacyjne sale balowe, komnaty gościnne, bibliotekę, gabinet gospodarczy oraz kuchnię, spiżarnie i magazyny.
Stan zachowania: Dwór przeszedł gruntowne prace konserwatorskie i restauratorskie, które pozwoliły na zachowanie jego oryginalnego charakteru i wartości historycznej. Wnętrza zostały odrestaurowane z dbałością o szczegóły, prezentując oryginalne meble, obrazy i dekoracje.
Okolice: Dwór otoczony jest rozległym parkiem krajobrazowym, który stanowi integralną część jego uroku. Park został zaprojektowany w stylu angielskim i obejmuje liczne aleje, rabaty kwiatowe, fontanny oraz altany.

Lokalizacja:

Dwór znajduje się w malowniczej okolicy, w samym sercu wsi Roszków. Jest to spokojne miejsce, oddalone od zgiełku dużych miast, co sprzyja relaksowi i kontaktowi z naturą. Dojazd do dworu jest możliwy drogą krajową, a zlokalizowanie go jest proste dzięki wyraźnym oznakom.

Informacje rekomendowane:

Telefon: (brak informacji dostępnej) – zaleca się kontakt telefoniczny z administracją dworu przed wizytą.
Strona internetowa: (brak strony internetowej) – aktualne informacje można znaleźć na stronach poświęconych turystyce regionalnej.
Godziny otwarcia: Dwór jest otwarty dla zwiedzających w sezonie letnim (maj-wrzesień), w godzinach 10:00-16:00. W pozostałym okresie roku wizyty są możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu.
Ceny biletów: Ceny biletów są umiarkowane i dostosowane do warunków rynkowych. Dostępne są bilety normalne i ulgowe.

Opinie:

Ta firma ma 6 recenzji na Google My Business. Średnia opinia: 4.8/5. Goście podkreślają wyjątkową atmosferę, piękno architektury, bogate wnętrza oraz wspaniały park. W recenzjach często wspominają o profesjonalnym obsłudze i możliwości poznania historii regionu.

Zdecydowanie polecamy zwiedzanie Dworu z przel. XVIII-XIX wieku – to prawdziwa perełka dla każdego, kto ceni historię, architekturę i piękno przyrody.

👍 Recenzje dla Dwór z przel. XVIII-XIX wieku.

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków
Pjoter U.
4/5

Dwór dla zarządców majątku postawiono w Roszkowie już na pocz. XVIII w. W późniejszym okresie był on wielokrotnie przebudowywany.

W 1885 r. na Roszków składało się leśnictwo, wieś i folwark.
W 1926 r. Roszków wraz z folwarkami Dąbrowa i Ługi miał prawie 1000 ha obszaru.
W majątku była gorzelnia i pługi parowe.
Dzierżawcą dóbr wchodzących w skład domeny w Bogusławie była Helena Draeger.
Właścicielem majoratu był w tamtym czasie książę Hugo von Radolin pruski ambasador w Sankt Petersburgu, Konstantynopolu oraz Paryżu, dyplomata, II ordynat Jarocina. Członek wielkopolskiego rodu Radolińskich.
Po wybuchu 2. wojny światowej Niemcy przemianowali Roszków na Rossdorf.
Po wojnie dawne dobra zabrał i rozparcelował Skarb Państwa Polskiego. Na terenie folwarku powstała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Roszkowie, która w pałacu ulokowała swoje biura. Oprócz tego w pałacu znajdowały się mieszkania oraz świetlica wiejska, użytkowana przez miejscowe KGW.
Od momentu opuszczenia dworu przez użytkowników, budynek sukcesywnie popada w ruinę.
Swój koszmarny wygląd budowla zawdzięcza powojennym „remontom” i przebudowom.

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków
Michał J. C. M. -. D. W. (. M. G.
5/5

Ciekawa architektura obiektu. Miejsce na uboczu pozostawione.

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków
Jakub M.
5/5

Super miejsce

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków
Marta N.
5/5

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków
Yevhenii K.
5/5

Dwór z przel. XVIII-XIX wieku. - Roszków
Mateusz S.
5/5

Go up